Dizajn vianočnej električky

Spolupráca s Dopravným podnikom pokračovala aj pred sviatkami a to v rámci krásneho projektu – vytvorenia polepu pre vianočnú električku, ktorá každý rok počas celého decembra premáva ulicami Starého mesta. Dopraný podnik sa na nás obrátil s prosbou, aby design vychádzal z rozprávky o Jankovi a Marienke a aby električka predstavovala sladkú „perníkovú chalúpku“.

V spolupráci s ilustrátorom (Lukášom Varmusom) sme na základe požiadaviek vytvorili polep, kde podklad tvorila textúra medovníku s tradičným zdobením bielou polevou, rozložená po celom obvode električky. Výsledný design obohatili ilustrácie Janka a Marienky a usmievavej ježibaby, ktorá mala dnu do električky lákať zvedavé detičky. Želaním Dopravného podniku bolo tiež vyzdobiť kabínu vodiča, čo sme zrealizovali v jednotnom štýle s vonkajším polepom.

Tento rok bolo súčasťou projektu aj vyzdobenie zastávky, z ktorej vianočná električka štartovala. Keďže v každom z nášho huxleyovského tímu stále drieme kúsok dieťaťa, rozhodli sme sa nadviazať na rozprávkovú tematiku a električkovú zastávku zasadiť do prostredia lesa, kde sa perníková chalúpka nachádza. Nápad sa mal vymykať tradičnému motívu a mal predstavovať čarovný les, v ktorom sa všetky zvieratká pripravujú na Vianoce.

Pre účely projektu sme všetky užitočné informácie o trase električky zhrnuli do kreslenej mapy Starého mesta, s vyznačenými zástavkami a vianočnými trhmi, ako aj jednotlivými časmi odchodov zo zástaviek počas pracovných dní i víkendu.

Za každú jazdu mohli deti od sprievodcu dostať perníkovo zdobený odznak od Dopravného podniku na pamiatku. Dopravný podnik sa tak aj tento rok chcel poďakovať cestujúcim a potešiť širokú verejnosť, čo sa stretlo s mimoriadnym ohlasom. Naša práca dokonca zaznamenala úspech aj na českom portáli mhd86.cz, ktorý vyhlásil anketu o najkrajšie električky jazdiace európskymi mestami v predvianočnom období. No a naša bratislavská sa umiestnila na parádnom 2. mieste J.